Döner Tip (Dairesel) Yangın Merdiveni

heading

Döner Tip (Dairesel) Yangın Merdiveni

İki tip olan yangın merdivenlerinin bu yazımızda Dairesel tipini inceleyeceğiz. Dairesel yangın merdivenleri aynı zamanda Döner Tip olarak da bilinir.
Gelin şimdi bu tip yangın merdivenlerinde olması gereken temel özelliklere hep beraber göz atalım.
Dairesel yangın merdivenleri yanmaz malzemelerden yapılmak zorundadır. 100 cm genişlikte üretimi yapılır ve 25 kişinin üzerindeki binalar için uygun değildir.
25 kişinin altındaki kişi sayısına sahip binalarda ara katlardan veya balkondan çıkış sağlamak amacıyla konumlandırılırlar.
25 kişinin üzerindeki kişi sayısına sahip binalar için uygun olmamasının sebebi, binaların kat sayılarının da yüksek olmalarıdır.
Yüksek kat sayısına sahip binalarda dairesel yangın merdivenleri büyük tehlike arz eder. Bunun nedeni, yükün fazla olması ve yüksek kattan aşağı inene kadar dairesel hareketler çizecek olan bir kişinin düşme tehlikesi yaşamasıdır.

Teknik bilgilerine detaylı bakacak olursak dairesel yangın merdivenleri yükseliğinin 9,5 metreden daha yüksek olamayacağını görüyoruz.
Basamaklarının kova merkezine uzaklığı 50 cm'den, basma genişliği ise 250 mm'den az olamaz. Basamaklarının yüksekliği 175 mm'den daha fazla olamaz ve son olarak da baş kurtarma yüksekliği 2,5 m'den daha az olamaz.
Tüm bu özelliklere göre uygun olarak imalatının ve montajının yapılacağı dairesel yangın merdivenleri bu bilgilerden çok daha fazlasının yer aldığı yönetmeliklere ve teknik şartnamelere göre yapılmalıdır.
Aksi halde şikayet etmeniz canınızı kurtarmanız için şarttır.

İstanbul Yangın merdiveni firmamız dairesel yangın merdivenlerinde yukarıda bilgilerini verdiğimiz zorunlu olan davranışların dışına çıkmaz. Müşterilerinin memnuniyetini ve insan hayatını misyon edinen firmamızdan dairesel yangın merdiveni edinmeniz halinde tüm felaketlerden korunabilirsiniz.
Gönlünüz rahat bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanmayı isteyeceğiniz yangın merdivenlerine firmamızdan sahip olmanız halinde aynı zamanda yangın merdiveni fiyatları hususunda da büyük avantajlar sağlayabileceksiniz.
Değerli İstanbul halkımıza ve tüm Türkiye'de ki vatandaşlarımıza kaliteli yangın merdivenlerini sunmanın gururunu yaşamaktayız.
Bu gururu bizlere yaşatan tüm müşterilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Binanıza göre Z tipi veya Dairesel yangın merdiveni tipinin hangisinin uygun olacağını belirlemek amacıyla ve çeşitli ölçümlerini alabilmek için ücretsiz olarak keşif hizmeti verdikten sonra modeli ve fiyatı belirlemekteyiz.
Daha birçok ücretsiz hizmeti ve uygun fiyatları sunduğumuz hizmetlerimizden faydalanmak için yalnızca bizi aramanız yeterli. Telefon numaralarımız iletişim bölümlerimizde mevcuttur.
Aynı zamanda adreslerimizde bizi ziyaret edebilir ve sahip olduğumuz tüm kalite belgelerini gözlerinizle görebilirsiniz. Firmamızın kapıları tüm halkımıza sonuna kadar açıktır.