Eğer Yangın merdiveni olmazsa..

heading

Eğer Yangın merdiveni olmazsa..

Binanızda elektrik kontağından, doğalgazdan ya da herhangi bir dikkatsizlik sonucunda yangın çıktı ve binanızdaki bu yangın gittikçe büyüdür. Siz de yangın anında sevdiklerinizle ya da ailenizle tam yangının ortasında kaldınız ve yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Binadan kaçamıyorsunuz çünkü bina merdiveni ve asansörü duman içinde, balkondan zaten atlayamazsınız çünkü ölme ya da sakat kalma ihtimaliniz var. Tek yapabileceğiniz çaresizce beklemek. Oysa binanızda yangın merdiveni ve acil çıkışlar olsa yangın anında panik yapmadan hızla ve güvenle binanızdan uzaklaşabilir ve hem kendi canınızı hem de sevdiklerinizin canını kurtarabilirsiniz. İşte bu nedenle binanızda yangın merdiveni ve acil çıkışlar mutlaka olmalıdır.

Zaten artık belediye yönetmelikleri de binanızda yangın merdiveni ve acil çıkışları yüksek katlı binalarda, okullarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde ve otellerde zorunlu hale getirmiş ve denetimini de itfaiyelere bırakmıştır. Yangın merdiveni ve acil çıkışların da belirli kurallara göre ve yangın yönetmeliğine uygun olarak yapılması gerekmektedir. Buna göre yangın merdiveninin ebatları ve boyutları standartlara uygun yapılmalı, yangın merdiveni dayanıklı ve yanmaz malzemelerden üretilmeli, yangın merdiveni aralıkları herkesin rahatça inebileceği aralıklarda olmalı ve yangın merdiveni güvenlik açısından korkuluklarla çevrilmelidir. Acil çıkışlarda insan nüfusu göz önünde bulundurularak belli genişlikte yapılmalı, acil çıkış holleri yanmaz ve kaymaz malzemelerden yapılmalı ve holler ışıklandırılmalıdır. Acil çıkışlar iki tane yapılacaksa birbirine alternatif olacak şekilde yapılmalıdır. Sonuç olarak hem yangın merdiveni hem de acil çıkışları yapmak bilgi deneyim ve tecrübe ister ve ancak alanında uzman firmalar tarafından yapılmalıdır.

İstanbul’da bulunan firmamız tecrübeli ekibiyle evinize gelerek binanızın yapısına uygun acil çıkış ve yangın merdiveni tasarlar. Yangın merdiveninizi ısıya dayanıklı malzemelerden üretir ve tüm kontrollerden geçirdikten sonra binanıza monte eder. Siz de ücretsiz keşfimizden yararlanabilir ve en kaliteli hizmeti uygun fiyat seçenekleriyle bizden alabilmek için iletişime geçebilirsiniz.