Hayatınızın Çıkış Noktası Yangın Merdiveni

heading

Hayatınızın çıkış noktası Yangın Merdiveni

Evinizde ya da işyerinizde her an bir tehlikeyle karşılaşabilirsiniz. Bu tehlikelerden en büyüğü de yangındır. Yangın anında eğer evinizde ya da işyerinizde yangın merdiveni ve yangın kapısı yoksa binanızda mahsur kalır ve çaresizce kurtarılmayı beklersiniz. Çünkü binanızın asansörünü kullanmanız tehlikeli olur, bina merdivenleri ise zaten duman içinde kaldığı için kullanılamaz haldedir. Oysa  binanızda yangın merdiveni ve yangın kapısı olursa hiç panik yapmadan binanızı güven içinde tahliye edebilir ve bu felaketten kurtulabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka binanıza yangın merdiveni ve yangın kapısı yaptırmalısınız.

Belediye yönetmelikleri de artık bodrum dahil dört kat, bodrum yoksa beş kat ve üstü binalarda, otellerde, alışveriş merkezlerinde, okullarda ve ibadethanelerde yangın merdivenini zorunlu hale getirmiştir ve bunun denetimini de itfaiyeye bırakmıştır. Gene aynı şekilde yangın merdiveni yangın yönetmeliğine uygun yapılmalıdır. Buna göre yangın merdiveni binanızın ihtiyaçlarına ya da yapısına uygun olarak Z tipi ya da dairesel yapılmalıdır. Yangın merdiveni ısıya ve dumana dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Yangın merdiveninin aralıkları yangın paniğinde bile herkesin rahatlıkla inebileceği yükseklikte olmalıdır. Yangın merdiveni güvenlik açısından korkuluklarla çevrilmiş olmalıdır. Yangın merdiveni binanıza montelenmeden önce gerekli tüm kontrollerden geçerek binanıza monte edilmelidir. Sonuç olarak yangın merdiveni tasarlamak, standartlara ve yönetmeliğe uygun üretmek ve binanıza monte etmek bilgi deneyim ve tecrübe ister ve ancak işinde uzman profesyonel bir firma tarafından yapılmalıdır.

İstanbul’da bulunan firmamız öncelikle binanıza gelerek binanızda keşif çalışması yapar. Bu keşif çalışmasında binanızın yapısına uygun yangın merdivenini tasarlar, yangın merdiveninizi en dayanıklı yanmaz malzemelerden üretir ve tüm testlerden geçirdikten sonra binanıza monte eder. Siz de ücretsiz keşfimizden faydalanarak en kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla almak isterseniz bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz.