Merdiven Üretiminin Uzmanlar Tarafından Yapılması Gerekmektedir

heading

Merdiven Üretiminin Uzmanlar Tarafından Yapılması Gerekmektedir

Yangın merdivenleri faaliyeti ile hizmet vermek hiçte kolay bir iş değildir. Üretim dalında uzmanlık ve mühendislik bilgileri gerektiren bir uygulamadır. Çünkü yangın merdiveni yapımı sırasında kullanılacak malzemenin dayanıklılığı ve malzeme içerisinde milimetrik hesaplar olası bir afet ve yangın durumunda insan hayatını her zaman kurtarması gerekmektedir. Yangın merdiveni yapmak için çok daha önceden merdivenin yapılacağı binanın tam olarak keşfi yapılmalı ve o binanın özellikleri ve yapısal durumu göz önüne alınması gerekmektedir. Yapılacak olan ince hesaplar sonucu merdivenin çeşidine ve içerik durumu hesaplanmalıdır. Yangın merdivenci olarak hizmet veren firmalara müracaat ettiğiniz zaman sizin ayırdığınız bütçeye göre değil uzman ekiplerin keşfi yapılmaktadır. Monte edilebilecek yangın merdiveni türü tam olarak belirlenmektedir. Çünkü her binaya her yangın merdiveni çeşidi uygun olmamaktadır.  Bu konuda hem yangın merdiveni üretimi faaliyeti gerçekleştiren firmaya hem de alıcı olan kuruma büyük işler düşmektedir. İki tarafın görüşmesi sonucu yapılabilecek yangın merdiveni imalatına karar verilmektedir.

 

Yangın Merdivenine Kısa Bir Bakış 

İstanbul yangın merdiveni çeşitleri tam olarak dairesel şekilde yer alan yangın merdiveni ve Z tipi yangın merdiveni olarak ayrılmaktadır. Fakat bu standart çeşitleri yapının durumuna göre yapılmaktadır. Bunun yanında ek ilaveler yapılabildiği gibi kullanılabilecek yer alacak olan yangın merdiveni çeşidi üzerinde ufak değişiklikler uygulanmaktadır. En sağlam olanı proje aşamasında yer alacak olan yangın merdiveni firmaları çeşidine doğru şekilde karar verilmesi gerekmektedir.  Sonraki zamanlarda yapılacak yangın merdiveni ilave edilecek binalara doğru şekilde montajlanması gerekmektedir. Bu nedenle yangın merdiveni sırasında yapılacak olan binanın proje aşamasına uygun yapılmalıdır. Unutmayın ki yangın merdiveni kalite ve işçilik konusunda asla ihmale gelecek bir uygulama değildir. Çünkü kullanım aşamasında insanların hayatı her zaman söz konusu olmaktadır.

 

Yangın Merdivenlerinin Özenle İmal Edilmesi Gerekmektedir

Özel olarak yapılması gereken yapıların en önemli uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu ürünler yeri geldiğinde insanların canını kurtaracak kadar önem taşıyan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemin olabilmesi için talimatları ve kurulumda yer alacak malzemelerin özellikleri önceden yazılması gerekmektedir. Ayrıca yangın merdiveni firmaları için yapılan ve kararlaştırılan planların bu duruma uygun olup olmadığını belediye denetimi yapılmaktadır. Ayrıca belediye onayı alınmadan üretim gerçekleştirilmemektedir. Yapıların dikkatli ve özen gösterilerek yapılması da her zaman önemlidir. Oldukça özen gösterilmesi gereken imalat boyunca bütün prosedürlerin takip edilmesi ve üzerinde yapılması gereken her aşamanın doğru şekilde uygulanması gerekmektedir.  Yangın merdiveni fiyatları üretim çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.