Yangın Merdiveni Çeşitleri

heading

Yangın Merdiveni Çeşitleri

Yangın anında bizler için yüksek derecede koruma görevi gören yangın merdivenleri her koşulda yönetmeliğe uygun olarak üretilmelidir. Yönetmelikte belirtilen ölçülerde ve standartlarda yapılandırılmalıdır. Yangın merdiveni için standart olarak belirlenen bazı ölçüler var. Her binaya göre standartlaştırılmış olan bu ölçüler ile tam bir koruma sağlanabiliyor. İnsanlar için hayati önem taşıyan bu ölçüler resmi kurumlarca belirlenmiş olup koruma için uygunluğu kanıtlanmıştır. Firma olarak kalite standartlarımız ile üretim yapmaktayız. Yönetmeliğe uygun olarak yaptığımız üretimler sayesinde sizler de güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Merdiven çeşitleri için tercih yapacağınız zaman ekiplerimizden faydalanabilirsiniz.

Yangın merdivenleri binalara göre farklı şekillerde yapılabiliyor. Z tipi yangın merdivenleri ve dairesel merdivenler olarak görülmektedir. Yönetmelikte her iki çeşit için ayrı ayrı ölçüler söz konusudur. Firma üretimlerimizde merdivenlerin ve tüm güvenlik önlemlerinin malzemeleri kalite odaklı olarak seçiliyor. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanım sağlanabiliyor. İçinize sinen bir güvenlik önlemi için firmamızdan yardım alabilirsiniz. Yangın merdiveni için firmamızdan alacağınız hizmet sayesinde sizler de binalarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Profesyonel firmamızdan alacağınız tüm hizmetler uzun yıllar kullanım kolaylığı ve kalitesi sunacaktır. Binalarınız için ayrıca estetik açıdan da güzel bir görünüm kazandıracak olan bu üretimler her zaman için piyasada tercih edilme oranı yüksek olan hizmetlerdir. Maliyet açısından da sizlere ekonomik olanaklar sunmaktayız. Kaliteli bir üretim ekonomik fiyatlar ile mümkün olabiliyor.

Dairesel yangın merdivenleri az yer kaplama özellikleri ile daha çok tercih ediliyor. Z tipi yangın merdivenleri çok uzun zamandır piyasalarda var. Dairesel merdivenlerin piyasaya çıkmasından sonra daha az tercih edilmeye başladı. Üretim aşamasında dairesel merdivenler için daha fazla işlem gerekmektedir. Bunun için de Z tipi merdivenlere göre daha maliyetli olabilir. Yangın merdiveni çeşitleri konusunda firmamızdan alacağınız hizmetlerde kalite standartlarından faydalanabilirsiniz. Binalarınıza göre en uygun çeşidi profesyonel ekiplerimizin yönlendirmesi ile seçebilirsiniz. Güvenlik önlemlerinde en önemli konu kalite ve kaliteli malzemedir. Firma üretimlerimiz sizler için kalite standartları ile devam etmektedir. Ekonomik ve kaliteli üretimler için firmamız ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Yangın merdivenleri konusundaki üretimlerimizde kaliteli malzemeler ve yönetmeliğe uygun işçilikler ile hizmet sunuyoruz. Alanında tecrübeli bir ekip sayesinde uzun yıllar kullanabileceğiniz üretimlerden faydalanabilirsiniz. Kaliteli malzemeler ve yönetmeliğe uygun olan üretimler sayesinde istediğiniz güvenli alanları sağlayabilirsiniz. Yanmaz malzemeler kullanılarak yapılan merdivenler sayesinde yangın anında kolaylıkla güvenliğinizi sağlayın. Merdiven çeşitleri konusundaki tercihlerinizde firma ekiplerimizden faydalanma olanağınız vardır.

 

 

Yangın Merdiveni Nasıl Yapılmalıdır

Güvenlik önlemleri hayatımızda her yerde var. Bütün yapılarda ve kamuya açık olan yerlerde güvenlik önlemlerini görmek mümkün. Özellikle yangın için geliştirilen güvenlik önlemleri her yapıda vardır. Yangın için geliştirilen güvenlik önlemleri aktif ve pasif olarak ayrılmaktadır. Aktif güvenlik önlemleri kapsamına giren yangın merdiveni için yönetmelik standartlarına göre faaliyet gösterilmesi gerekiyor. Yangın merdivenleri için yönetmelikte belirtilen ölçüler eşliğinde imalat yapıldığında tam olarak koruma sağlanabiliyor.

Yangın güvenlik önlemleri arasında en önemli kısımlar arasında yer alan merdivenler yanmaz malzemelerden yapılmalıdır. Merdivenlerin kullanımında her iki tarafta duvar ya da korkulukların olması gerekiyor. Malzeme olarak çoğunlukla çelikten yararlanılıyor. Ölçüler baz alınarak yapıldığında hem binalarda görsel olarak memnun edici merdivenler yapılıyor hem de güvenlik tam olarak sağlanmış oluyor. Yangın merdiveni yapımında kaliteli malzemelerden yararlanmak gerekiyor. Bu sayede kullanım süresi uzatılabiliyor. Uzun ömürlü merdivenler sayesinde ekonomik olarak da avantaj sağlanabiliyor. Yangın güvenlik önlemlerinin sahip olması gereken özellikler arasında öncelikle kaliteli malzemeler vardır. Firma olarak kullandığımız malzemeler her zaman için kalite odaklı olarak seçilmektedir.

Profesyonel ekiplerimiz sayesinde sizler için en kaliteli malzemeler ile hizmet sunuyoruz. Yangın güvenlik önlemleri gibi önemli bir konuda firmamızdan alacağınız hizmet her zaman için yönetmeliğe uygun olarak yapılacaktır. Yangın merdiveni konusunda ekiplerimiz alanında tecrübeli ve bilgili olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayede de resmi kurumların belirledikleri standartlar eşliğinde hizmet sunabilmekteyiz. Binalarda en üst düzeyde güvenli ortam sağlayabilmek için yönetmeliğe uygun hizmet sunmak gerekir. Yanmaz malzemeler ile yapılması gereken merdivenlerin duman ve alev sızdırmaz yapıda da olması gerekmektedir. Kullanılan malzemelerin bu özelliklere sahip olması sayesinde yönetmeliğe uygun olarak yapılmaları mümkün olmaktadır. Merdiven yapımlarında 50 kişinin üstünde yoğunluğa sahip binalarda en az 2 çıkışa ulaşmasına dikkat edilmelidir. Merdivenlerin kenarlarında olması gereken korkulukların da yanmaz malzemelerden üretilmeleri gerekir.

Firma hizmetlerimizde her zaman için kalite odaklı bir hizmet anlayışı benimsemekteyiz. Yönetmelik ve kalite standartlarının birleştiği faaliyetlerimizde sizler için en kaliteli güvenlik önlemlerini sunuyoruz. Merdiven üretimlerimizde de gerekli olan malzemeleri seçerek sizlere güvenebileceğiniz alanlar oluşturuyoruz. Bu sayede binalarınızda hem görsel olarak hem de güvenlik konusunda tatmin olacağınız hizmetler sunuyoruz. Yönetmeliğe uygun olarak sunulan hizmetlerde en yüksek düzeyde güvenlik önlemleri sunmaktayız. Kalite standartlarımız ve tecrübeli ekiplerimiz sayesinde piyasa içinde en güvenilir faaliyetleri sunabiliyoruz. Güvenlik önlemleri konusundaki ihtiyaçlarınız için firmamız ile iletişime geçiniz.