Yangın çıkmadan önleminizi alın

heading

Yangın çıkmadan önleminizi alın

Hayatta hep iyi şeyler olmasını temenni ederiz. Hem sevdiklerimizin hem de bizim iyi olaylarla karşılaşmamızı isteriz. Kötü olayların başımıza gelmesini hiç istemeyiz ama  ne kadar dikkat edersek edelim her zaman bunu engelleme şansımız yoktur. Ancak önleyemesek te tedbir alabiliriz. Örneğin elektrik kontağı, doğalgaz kaçağı ya da herhangi bir dikkatsizlik karşısında çıkabilecek yangınlara karşı binamızda yangın merdiveni ve yangın kapısı yaptırırsak bu büyük felaketten hem sevdiklerimizi hem de kendimizi kurtarabiliriz. Bu nedenle mutlaka  binalarımızda yangın merdiveni ve yangın kapısı olmalıdır.

Zaten yeni belediye yönetmeliğine göre bodrum dahil dört kat, bodrum dahil değilse beş kat ve yüksek konutlarda, hastanelerde, okullarda, ibadethanelerde ve alışveriş merkezlerinde yangın kapısı ve yangın merdiveni bulundurmak zorunlu hale gelmiştir. Yangın kapısı yaptırırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin yangın kapısı binanıza uygun olarak tek kanatlı mı çift kanatlı mı yapılacak bunun belirlenmesi gerekmektedir. Gene otel, alışveriş merkezi ya da rezidans gibi estetiği ön planda tutan yapılarda cam bölmeli yangın kapısı yapılmalıdır. Yangın kapısı standartlara uygun boyutlarda ve kalınlıkta olmalıdır. Ayrıca ısıya ve dumana dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Yangın kapısı dışarıdan kilitli olsa bile yangın anında içeriden açılabilecek şekilde bir mekanizmaya sahip olmalıdır. Yangın kapısının kolu ısıya dayanıklı ve kolay açılabilir olmalıdır. İşte bu nedenle yangın kapısı işini bilen, işinde uzman bir ekip ve profesyonel bir firmayla yapılmalıdır.

İstanbul’da hizmet veren firmamız deneyimli ekibiyle öncelikle binanıza gelerek keşifte bulunur. Bu keşfe göre binanızın yapısına ve ihtiyaçlarına uygun yangın kapısı tasarlar. Sağlam ve yanmaz malzemelerden yangın kapısı üretilir ve tüm testlerden geçtikten sonra binanıza montelenir. Siz de firmamızın ücretsiz keşfinden yararlanarak en kaliteli hizmeti uygun fiyat ve ödeme seçenekleriyle almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.